Petr Modlitba

Malíř a ilustrátor

Petr Modlitba (*1968 v Brně)

Vše začalo někdy v roce 1976, kdy jsem v bratrově knihovně objevil knihu "Ztracený svět" od J. Augusty a Zdeňka Buriana a krátce na tozhlédl v kině film K. Zemana "Cesta do pravěku".
Pravěký svět v úžasných obrazech geniálního malíře Zdeňka Buriana mě okouzlil natolik, že jsem vzal tužku a papír a začal kostrbatou linkou kreslit a kreslit ... a kreslit.

Vydrželo mi to až do dnešních dnů a jen doufám, že s lepším výsledkem než tenkrát.

Nejdůležitějším mezníkem v mé tvorbě však bylo setkání s panem profesorem Janem Jelínkem. K tomu došlo v roce 2001. Díky tomuto uznávanému vědci a skvělému člověku, jsem dostal možnost pracovat na rekonstrukcích pravěkého života na odborné úrovni a to v rámci Moravského zemského muzea v Brně. Některými pracemi jsem zastoupen i v brněnském Pavilonu Anthropos. Zde jsem, kromě několika portrétů předků člověka, vytvořil i nástěnnou malbu na vstupu do pavilonu, představující repliku skalních maleb australských domorodců. Na obrazech zachycujících prehistorii Země, spolupracuji převážně s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. V menší míře pak také s Moravským zemským muzeem a Masarykovou univerzitou v Brně a Českou geologickou službou v Praze.

Svými ilustracemi doprovázím i knihy pro mládež a populárně vědecké knihy.

.

Portrét PM od Jiřího Grbavčice

Můj portrét od kamaráda malíře Jiřího Grbavčice

Všechna díla prezentovaná na těchto webových stránkách jsou výhradním duševním vlastnictvím autora a podléhají ochraně autorského zákona.
Copyright © 2018, Petr Modlitba - Malíř a ilustrátor, - www.petrmodlitba.cz. All rights reserved.

webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek