Petr Modlitba

Malíř a ilustrátor

Ve spolupráci s Mendelovým muzeem Masarykovy univerzity v Brně byl dne 27.11. 2014 oficiálně zahájen projekt
PALEOART - ART AND SCIENCE

(Paleoart - umění a věda, zkráceně PAS). Projekt byl zahájen malou výstavou, na které se mohli návštěvníci obeznámit s pracemi některých současných tvůrců v tomto oboru, působících v České republice. Další akce (výstavy, přednášky, workshopy) pro vás autoři projektu již připravují. Od května do září 2015 proběhla ve spolupráci s Muzeem v Novojičínska, rozsáhlá výstava projektu PAS v protorách Nové galerii Žerotínského zámku v Novém Jičíně. 

Touto výstavou vzdali výtvarníci sdružení PAS hold fenomenálnímu českému malíři a ilustrátoru Zdeňku Burianovi ke 110. výročí jeho narození. 
Výstava se po svém skončení přesouvá do Oblastního muzea v Mostě, kde bude pro veřejnost otevřena od 30. září do 13. prosince 2015.   
Jednou ze základních myšlenek celého projektu je představit široké veřejnosti v čem spočívá spolupráce vědce a umělce a ukázat, co vše je zapotřebí k vytvoření umělecké vědecké rekonstrukce pravěkého života tak, aby odrážela co nejpřesněji a v co největší možné míře, současné představy odborníků o dávné minulosti naší planety.
Věříme, že idea projektu stejně jako další společné aktivity členů sdružení PAS vás zaujmou a potěší


Více informací najdete na:

www.paleoart-pas.cz

Všechna díla prezentovaná na těchto webových stránkách jsou výhradním duševním vlastnictvím autora a podléhají ochraně autorského zákona.
Copyright © 2018, Petr Modlitba - Malíř a ilustrátor, - www.petrmodlitba.cz. All rights reserved.

webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek