Petr Modlitba

Malíř a ilustrátor

Vážení návštěvníci těchto stránek a milovníci díla Mistra Zdeňka Buriana.

Obracím se na vás s prosbou o pomoc. Jak mnozí víte, před několika lety se nakladatelství Albatros pustilo do vydávání velkých obrazových publikací mapující dílo malíře Z. Buriana. Dosud vyšly v této edici tři svazky zaměřené na ilustrační tvorbu tohoto génia. Nyní jsou v přípravě další tři svazky, které se tentokrát zaměřují na dílo věnované pravěku. První svazek zahrnující období prvohor a druhohor by měl vyjít již letos v březnu (2022).
Dosud se nám podařilo shromáždit obrovské množství známých, méně známých či dokonce téměř neznámých a málo publikovaných děl, nicméně, stále existuje několik zásadních prací z pravěku, po kterých pátráme už léta bezvýsledně.

Tímto se tedy na vás, obdivovatele Mistrova díla a soukromé sběratele, obracím jménem svým i jmény autorů vznikajících publikací O. Müllera a R. Walici s prosbou:
Pokud někdo z Vás vlastní jakoukoli práci Z. Buriana týkající se pravěku (ať už jde o obraz, ilustraci nebo třeba jen drobnou skicu) a byl by ochotný spolupodílet se na tom, aby vznikající pravěký triptych byl co nejkompletnější sbírkou Mistrova díla, tím, že by byl ochotný poskytnout ono jím vlastněné dílo k nafocení a publikování v knize, aby mne kontaktoval.

Všem předem velice děkuji a současně mohu zaručit anonymitu (bude-li to přáním dotyčné osoby) a také se není třeba obávat jakýchkoliv negativních reakcí ze strany dědiců autorských práv k dílu Z. Buriana neb všechny právní záležitosti tohoto se týkající má nakladatelství vyřešeny.

Děkuji vám a těším se, že společně vytvoříme důstojnou knižní poctu našemu milovanému malíři.
Petr Modlitba

Zvláště se jedná o tyto obrazy:

Všechna díla prezentovaná na těchto webových stránkách jsou výhradním duševním vlastnictvím autora a podléhají ochraně autorského zákona.
Copyright © 2018, Petr Modlitba - Malíř a ilustrátor, - www.petrmodlitba.cz. All rights reserved.

webdesign www.wgf.cz - tvorba webových stránek